Seyahat

Seyahatiniz ile ilgili engelleri kaldırın.

TİM TUR VİZE SERVİSİ

Acentamız kurumsal şirketlere ve münferit müşterilere vize hizmetleri vermektedir.Vize alacak olan kişilere ilgili ülke konsolosluklarının talep ettiği biçimde evrakların hazırlanmasında, başvuruların yapılmasında ve vize alım sürecinde gerekli olan tüm hizmetleri vermekteyiz.

Başta Schengen ülkeleri olmak üzere, Çin, Rusya, Ukrayna, İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri vizelerinin alınmasında hizmet vermekteyiz.

Schengen Vizesi nedir?

"Schengen alanı", Schengen anlaşmasına imza koyan ülkelerin (Avusturya, Belçika, Fransa, Almanya, Yunanistan, İtalya, Lüksemburg, Hollanda, İspanya, Portekiz) oluşturduğu alandır.

Schengen Anlaşmasının amacı, üye ülkelerin Schengen alanı içerisindeki serbest dolaşımını sağlamaktır, bundan dolayı Schengen ülkelerinden biri tarafından verilen vize diğer tüm üye ülkelerin topraklarında geçerlidir.

Schengen üyesi ülkelerden birinde hukuki oturma hakkı elde etmiş tüm yabancılar herhangi bir Schengen ülkesine kısa dönemli ziyaretleri vizesiz gerçekleştirebilir. Ancak bu durumda tüm Schengen ülkelerince tanınmış geçerli bir pasaport ve oturduğu ülkenin resmi makamlarınca çıkarılmış resmi oturma iznini yanında taşımak zorundadır.

Hangi ülkeler, “Schengen alanı'na ve Fransa’ ya girerken Vizeye ihtiyaç duymaz?

Schengen alanına ve Fransa’ya girerken Vizeye ihtiyaç duymayan ülkelerin listesi "Tüm Avrupa Birliği üyesi ülkeler”. Schengen anlaşmasına taraf olup olmamaları önemli değildir.